Użytkownik:
Hasło:

Płyty kartonowo-gipsowe

Dom » Remont i budowa

(4.0) głosów: 1
Twoja ocena: Zaloguj się
Artykuł dodano: 2007-09-28 11:09:28
Płyty kartonowo-gipsowe
Płyty kartonowo-gipsowe

Coraz częściej przy wszelkiego rodzaju przeróbkach korzysta się z wygodnych płyt kartonowo-gipsowych do tzw. zabudowy suchej.

Uniwersalne zastosowanie

Płyty kartonowo-gipsowe (można spotkać określenie płyty g/k) mają wszelakie zastosowanie. Dzięki nim można wygładzić powierzchnię zniszczonego muru. Stosuje się je również do obniżania sufitów, tworzenia ścianek działowych czy od tworzenia łuków i innych kształtów.

Montaż płyt g/k

Płyty takie najczęściej montuje się wkrętami do metalowych profili lub też, jeżeli zajdzie taka potrzeba, do drewnianych desek. Można również przymocować je klejem bezpośrednio do murowanego podłoża.

Wymiary płyt kartonowo-gipsowych

Płyty mają wymiary: szerokość to 1,2 metra (1200 mm) a długość to najczęściej 2,6 m (2600 mm), rzadziej 3 m (3000 mm). Daje to powierzchnię 3,12 metra kwadratowego w pierwsztym przypadku i 3,6 w drugim. 

Płyty mają też różną grubość. Najczęściej używana grubość płyty to 12,5 mm. Spotyka się również płyty o grubości 9,5 mm a także 15 mm. Grubość płyty wpływa przede wszystkim na giętkość płyty. 

Płyty występują w różnych rodzajach:

- zwykłe płyty (GKB), które stosuje się najczęściej
- płyty wodoodporne (GKBI) czyli impregnowane, tzw zielone płyty (są na taki kolor zabarwione). Przeznaczone do łazienek, kuchni, słowem wszędzie tam gdzie jest duża wilgotność powietrza.
- płyty ogniochronne (GKF)
- płyty eodo-ogniochronne (GFKI)

Firma Rigips sprzedaje również specjalną płytę, która jest zbrojona włóknem szklanym. Dzięki temu jest niezwykle giętka. Stosuje się ją do wymyslnych konstrukcji sufitów czy ścian.

Newsletter

Spodobał się Tobie artykuł? Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o podobnych artykułach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Kliknij by zobaczyć nasz newsletter.
Data: 29-04-2010
Jak dom stabilny to nie powinno nic pękać, a jak stopy drewniane i dom "chodzi" to jest taka specjalna gładź, teraz nazwy nie pamiętam, chyba to był jakiś numer, ale w sklepie budowlanym powinni mieć i wiedzieć. Zresztą, my mamy tylko tą taśmę siatkową i zwykłą gładź, już 3 lata ponad, nic nie pęka, a kamienica stoi na super ruchliwej ulicy i cały czas "chodzi" :)

wieska
Data: 05-10-2007
Jak szpachlowac spoiny by potem nie miec pekniec?
Jak uzywac tasmy papierowej do maskowania spoin?

Przeczytaj również

Kołki rozporowe do płyt kartonowo-gipsowych

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się konstrukcje z płyt kartonowo-gipsowych

Ceramiczne płyty grzejne

Ostatnio coraz częściej w naszych domach pojawiają się elektryczne płyty ceramiczne zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych

Łazienka - sposób na dodatkowy schowek

W małych łazienkach warto mądrze zagospodarować przestrzeń. Często miejsce pod umywalką pozostaje niewykorzystane, a można łatwo to zmienić

Ostatnie komentarze

Czasem nie trzeba robić wielkiej rewolucji w mieszkaniu, a tylko trochę się dodatkami pobawić i można w łatwy i stosunkowo niedrogi sposób zmienić wystrój i styl pomieszczenia...
Sokmentowano: Wprowadź wiosnę do wnętrz
Autor: decoroom

Na pewno warto też przy aranżacji trochę przestrzeni zostawić dla dziecka, żeby tez jakieś pojedyncze elementy, czy kolorystykę wybrało pod siebie, w końcu to ono tam będzie najwięcej czasu spędzało...
Czy dywan jest potrzebny, czy nie to tak naprawdę obecnie sprawa czysto aranżacyjna, niż praktyczna i użytkowa...

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
30109 użytkowników,
589 artykułów,
478710 postów.
1407 ubrań,
1106 przepisów,
164 wnętrz,

Newsletter

Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Kliknij by zobaczyć nasz newsletter.

59,00 zł
69,00 zł
49,00 zł

Ostatnio na forum


Super Domek
Super Domek - kobiecy portal - 2006
Lukana Łukasz Piernikarczyk