Użytkownik:
Hasło:

Naucz dziecko zegara

Mama i dziecko » Dziecko

(5.0) głosów: 1
Twoja ocena: Zaloguj się
Artykuł dodano: 2011-08-26 11:56:39
Autor: agneskaB
Naucz dziecko zegara
Naucz dziecko zegara

Czas to pojęcie abstrakcyjne – zrozumienie sposobu  jego odmierzania i odczytywania godziny na zegarku wskazówkowym sprawia dzieciom wiele trudności. Jak w prosty sposób objaśnić to dziecku? Podpowiadam. 

Nauka zegara może być prawdziwym wyzwaniem! Zwykle dorośli wyjaśniają temat zbyt chaotycznie. Pamiętaj też,  że do nauki odczytywania godzin na zegarku wskazówkowym niezbędna jest znajomość wszystkich cyfr oraz zrozumienie istoty upływu czasu i funkcji zegarka.

Ćwicz z dzieckiem znajomość liczb

Dwójka jak biały łabędź? Jedynka jak zapałka?  Skojarzenie cyfr z przedmiotami z pewnością ułatwi dziecku zapamiętanie liczb, znajdujących się na tarczy zegara. W takie obrazkowe skojarzenia można pobawić się, używając dostępnych w Internecie interaktywnych gier i aplikacji edukacyjnych (http://apps.facebook.com/zyrafamagda/).

Wspólnie z dzieckiem możesz rozpoznawać cyfry na zegarze i rozwiązywać zagadki. Dzięki temu nauka będzie świetną rozrywką a przy okazji nauką obsługi komputera.

Rozmawiaj o porach dnia

Wyjaśnij dziecku co to są pory dnia, zastanówcie się, co robicie rano, w południe, wieczorem i która jest wtedy godzina. Możecie narysować na kartce duży zegar i przy odpowiednich godzinach dorysować charakterystyczne przedmioty (np. łóżko przy godzinie, o której dziecko chodzi spać lub talerz przy godzinie, o której zwykle jecie obiad).

Bawcie się zegarem z tektury

Wykonaj wspólnie z dzieckiem zegar z tektury. Wytnij koło i wskazówki i przytwierdź je do tarczy pinezką za pomocą korka podłożonego od spodu zegara. Namalujcie kolorowe cyfry.

Taki tekturowy zegarek do nauki możesz otrzymać w dniach 26.09.2011 – 09.09.2011 w salonach z zegarkami Time Trend (podaj hasło opublikowane na stronie Time Trend na Facebooku http://www.facebook.com/timetrend).

Newsletter

Spodobał się Tobie artykuł? Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o podobnych artykułach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Kliknij by zobaczyć nasz newsletter.
Aby umieścić komentarz wpisz jego treść. Komentarze obraźliwe, wulgarne i łamiące polskie prawo będą usuwane!
Twój komentarz*:
Pseudonim:
* - wypełnienie pola jest wymagane

Przeczytaj również

Poszukiwanie niani przez Internet

Rodzice szukający niani dla swojego dziecka coraz częściej korzystają z Internetu

Foteliki samochodowe dla dziecka

Nawet najlepszy i najbardziej przewidujący kierowca nie ma wpływu na zachowanie innych użytkowników dróg

Odżywka wydłużająca rzęsy

Każda kobieta marzy o pięknych i długich rzęsach. Aby wyeksponować i poprawić ich piękno, codziennie nakładamy tusze, eyelinery oraz kosmetyki do demakijażu

Ostatnie komentarze

Czasem nie trzeba robić wielkiej rewolucji w mieszkaniu, a tylko trochę się dodatkami pobawić i można w łatwy i stosunkowo niedrogi sposób zmienić wystrój i styl pomieszczenia...
Sokmentowano: Wprowadź wiosnę do wnętrz
Autor: decoroom

Na pewno warto też przy aranżacji trochę przestrzeni zostawić dla dziecka, żeby tez jakieś pojedyncze elementy, czy kolorystykę wybrało pod siebie, w końcu to ono tam będzie najwięcej czasu spędzało...
Czy dywan jest potrzebny, czy nie to tak naprawdę obecnie sprawa czysto aranżacyjna, niż praktyczna i użytkowa...

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
30109 użytkowników,
589 artykułów,
478710 postów.
1407 ubrań,
1105 przepisów,
164 wnętrz,

Newsletter

Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Kliknij by zobaczyć nasz newsletter.

10,00 zł
30,00 zł
13,00 zł

Ostatnio na forum


Super Domek
Super Domek - kobiecy portal - 2006
Lukana Łukasz Piernikarczyk