Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

Zarabianie na życie za pomocą szycia

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Giselle

• Użytkownicy
  • 22 postów
  • (22 Cegiełek)

Napisano 13 marzec 2006 - 16:42

Cześć. Nie wiem czy to pytanie nalezy do tej kategorii, ale sie spytam . Czy uważacie że szycie jest zajęciem jeszcze przyszłościowym, czy może rynek już jest zapchany tą działalnością. Mówie tu o zarabianiu na życie za pomocą własnego projektowania i szycia. Co myslicie doświadczone Panie?

#2 Ania Piernikarczyk

• Administratorzy
  • 2537 postów
  • (11051 Cegiełek)

Napisano 14 marzec 2006 - 13:32

Ja też się nad tym zastanawiałam, ale w grę wchodziłoby tylko szycie dla dzieci, dla dorosłych bym się nie odważyła. Poza tym lubię takie małe ciuszki, aplikacje jakieś itp ale pełno tego wszędzie jest niestety, a w hipermarketach takie tanie że nieraz nie opłacałoby się samego materiału kupić, a co dopiero szyć.
FotoAnia.pl - fotoblog ze zdjęciami dzieci i fotografią produktową
Krajtroter.pl - turystyczna karta rabatowa
e-parkrozrywki.pl - strona o rodzinnych parkach rozrywki

#3 marcin

• Użytkownicy
  • 30 postów
  • (31 Cegiełek)

Napisano 14 marzec 2006 - 13:39

Tanie = kiepskiej jakości.

Myślę, że zawsze będą ludzie którzy będą chcieli kupować dobre i oryginalne rzeczy nawet pomimo wyższej ceny - co więcej - wielu ludzi woli kupić drożej bo uważa takie rzeczy za lepsze.

Tak więc nie sugerowałbym się ceną ubrań w hipermarketach.
Zapraszam na smaczne przepisy kulinarne: www.smaczny.pl

#4 Giselle

• Użytkownicy
  • 22 postów
  • (22 Cegiełek)

Napisano 14 marzec 2006 - 21:04

Czy ktos z Was sprzedaje swoje ciuszki? Ciężko jest ,czy można poradzić sobie i mieć z tego jakieś profity? Nie sądźcie, że jestem jakąś materialistką, ale straciłam pracę (ze względów zdrowotnych) i zastanawiam się czy nie spróbować w tej branży? Dlatego Wasze opinie bardzo by mi pomogły

#5 ela75

• Użytkownicy
  • 340 postów
  • (337 Cegiełek)

Napisano 15 marzec 2006 - 06:12

no cóż....
myslę że jest to cięzki kawalek chleba.
prawda jest taka,że nie tylko w hipermarketach są tanie rzeczy,ale wkażdym mniejszym sklepie.
no i jest tak,że sklepy swiecą pustkami ,a w szmateksach są kolejki.
poza tym ktoś kto ma kasę to kupi raczej od znanego projektanta.
(ale to jest tylko moje zdanie)

#6 monika99

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • (2 Cegiełek)

Napisano 15 marzec 2006 - 15:03

Najlepiej zająć się szyciem nietypowym, bo na to zawsze znajdzie się klient. Ja, na przykład, jestem krawcową w ognisku baletowym. Nie są to wielkie pieniądze, raczej dodatek do domowego budżetu, ale za to mogę się "twórczo realizować" (projektowanie kostiumów). Oprócz tego szyję sukienki komunijne (w większości wypadków na tęższe dziewczynki), suknie ślubne i wieczorowe (głównie dla znajomych i z polecenia).

#7 ponitka

• Użytkownicy
  • 85 postów
  • (85 Cegiełek)

Napisano 24 marzec 2006 - 11:46

Jeszcze jest możliwość sprzedawania swego szycia przez internet. Jestem niezbyt sprawną internautką ale w przyszłości

#8 karolcia15031

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • (12 Cegiełek)

Napisano 25 październik 2009 - 16:11

witam ja wybralam pare lat temu technikum odziezowe jestem z tego zadowolona . Jesli ktos to lubi robic ,potrafi i sam potrafi komus cos wybrac czy zaproponowac to jest to cos na prawde fajnego. Ja na przyklad szyje ubranka dla pieskow ,ludzi lubie to robic a zawsze jakas kasa

#9 aga29

• Użytkownicy
  • 21 postów
  • (40 Cegiełek)

Napisano 02 listopad 2009 - 09:25

Tak jak tutaj wcześniej wspominano, jest to naprawdę ciężki kawałek chleba. Na dzień dzisiejszy też borykam się z takim problemem co szyć żeby się opłaciło. Ja wole znów ciężkie szycie typu płaszcze, kurtki, kostiumy.
Na pewno będziesz zaczynać od miarówki, z czasem, przy odrobinie szczęścia będziesz towar sprzedawać w pełnej rozmiarówce, moja rada co do miarowego szycia nie można się zrażać. Ja ciepię nie raz mięsem w mojej pracowni na panie które chciały by wyglądać jak modelki mając w pasie po sto lub więcej cm. i coś tam im odstaje.
Mam zamiar wystawić parę kostiumów i płaszczy w necie zobaczymy czy to pójdzie.
Wklejam linka do zdjęć, uszytych przeze mnie płaszczy.
http://www.superdome...-plaszczyk.html

#10 anistach

• Stali bywalcy
  • 224 postów
  • (583 Cegiełek)

Napisano 30 grudzień 2009 - 14:07

Ja też co raz częściej myślę o własnej pracowni, tym bardziej że nie mam pracy, a ze względu na małe dzieci które chodzą do przedszkola jestem ograniczona czasowo, bo trzeba je do i z przedszkola odebrać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
11778 użytkowników,
542 artykułów,
48809 postów.
1450 ubrań,