Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

Jaka Podłoga Do Salonu?

45 odpowiedzi w tym temacie

#1 sikoreczka

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • (44 Cegiełek)

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:11

Jakie macie podłogi w swoich salonach? Drewno czy panele? A może jeszcze coś innego? Co się najlepiej sprawdza przy małych dzieciach?
W wakacje bierzemy się za remont salonu, zmieniamy też podłogi, bo mieliśmy tam tanie panele z marketu i wyglądają już strasznie. Potrzebuję czegoś naprawdę trwałego, bo wiadomo jak to przy maluchach, ciągle coś spada, coś się wyleje, ciąganie zabawkami po podłodze, itp. Macie jakieś propozycje?

#2 Ania Piernikarczyk

• Administratorzy
  • 2537 postów
  • (11051 Cegiełek)

Napisano 24 kwiecień 2012 - 10:35

No my od miesiąca mamy elastyczną podłogę - imitacja ciemnych desek, wygląda bardzo ładnie i jest idealna jeśli chodzi o małe dzieci. Wcześniej mieliśmy jasną wykładzinę dywanową, masakra przy moich dziewczynach.
FotoAnia.pl - fotoblog ze zdjęciami dzieci i fotografią produktową
Krajtroter.pl - turystyczna karta rabatowa
e-parkrozrywki.pl - strona o rodzinnych parkach rozrywki

#3 Lidka

• Użytkownicy
  • 20 postów
  • (20 Cegiełek)

Napisano 25 kwiecień 2012 - 12:20

Wszyscy teraz zachwycają się nowym trendem jakim jest podłoga bambusowa, osobiście nie rozumiem tego zachwytu, ja jestem zwolenniczką, starego dobrego dembu, który według mnie jest wytrzymalszy, dobrze znosi kontakt z dziećmi, a na domiar wygląda cudnie, więc osobiście polecam tobie na wymianę na podłogę z prawdziwego dębu, tylko nie kupuj w pierwszych lepszych marketach ;)
tran - gal.com.pl

#4 dream00

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • (13 Cegiełek)

Napisano 25 kwiecień 2012 - 22:41

A ja rozumiem ten zachwyt bambusem - jest łatwy w utrzymaniu, nie rysuje się praktycznie wogóle, wygląda nadzwyczaj stylowo. Mogę to potwierdzić, gdyż sama posiadam go w sypialni ;)
Wydaje mi się że do salonu też powinien być ok, w sklepie nawet powiedziano nam, że sprawdza się też w łazienkach, gdzie przecież panuje duża wilgoć, coś się wylewa, chlapie itd. Świadczy to o tym że naprawdę bambus dużo jest w stanie znieść bez widocznych śladów ;)

#5 agatka190

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • (2 Cegiełek)

Napisano 26 kwiecień 2012 - 10:43

Ja tam też jestem z tych zachwycających się bambusem :p mam go w salonie, wygląda wspaniale. Zawsze wszyscy znajomi zachwycają się naszą podłogą. Mamy taką : http://multiprodukt....25x1830-mm/1670 . I przy dzieciach sprawdza się świetnie, choć w pokoiku dziecięcym mam panele korkowe, bo wyciszają i zatrzymują ciepło - też bardzo fajnie wyglądają.

#6 laciata

• Użytkownicy
  • 55 postów
  • (52 Cegiełek)

Napisano 26 kwiecień 2012 - 16:55

Ja polecam do dziecięcego pokoju podłogę korkową, ponieważ ma fajne właściwości. Jest cicha, także nie słychać tupania i posiada pewną elastyczność. Jeśli to małe dzieciaczki to można jeszcze dodatkowo podłogę wyłożyć puzzlowymi piankami, tylko że szybko się niszczą. W Multiprodukcie oprócz polecanych przez was bambusów są też korkowe podłogi. Ceny są niezłe także wydaje się że to dobra oferta.

#7 sikoreczka

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • (44 Cegiełek)

Napisano 27 kwiecień 2012 - 08:17

Ania, ja też do niedawna miałam u dzieci w pokoju wykładzinę, koszmar jakiś, prałam ją na okrągło aż w końcu wyrzuciłam,bo już patrzeć na nią nie mogłam.

agatka, bardzo fajnie ten bambus wygląda, tylko ja wybrałabym coś ciemniejszego ;)
A powiedz, jak się pielęgnuje taką podłogę? Dużo zachodu przy tym?

#8 agatka190

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • (2 Cegiełek)

Napisano 27 kwiecień 2012 - 10:56

Do parkietu bambusowego można stosować wszystkie dostępne w handlu lakiery, woski i oleje do parkietów (przeznaczone do innych rodzajów drewna). Tak więc czyszczenie bambusa jest tak samo łatwe jak każdej innej podłogi.
W tym sklepie co podałam link do mojej podłogi, mają też duży wybór ciemnego bambusa i ceny też atrakcyjne.

#9 Lidka

• Użytkownicy
  • 20 postów
  • (20 Cegiełek)

Napisano 27 kwiecień 2012 - 18:57

Z dębem można kombinować do woli, ale z taką korkową podłogą ? Czy da radę z takową coś pozmieniać, na własny sposób wystylizować ?
tran - gal.com.pl

#10 laciata

• Użytkownicy
  • 55 postów
  • (52 Cegiełek)

Napisano 28 kwiecień 2012 - 15:32

Dobre pytanie :) Korek ma tę tendencje że nie jest jednolity, jak to ma miejsce przy parkietach PVC. Sama zobacz jak przykładowo to wygląda. Z jednego odcienia raczej niemożliwa jest stylizacja, ale jeśli masz dryg i dobry smak możesz coś pokombinować z odcieniami zbliżonymi.

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
20831 użytkowników,
575 artykułów,
51176 postów.