Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

Jaka Podłoga Do Salonu?

49 odpowiedzi w tym temacie

#1 sikoreczka

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • (44 Cegiełek)

Napisano 24 kwiecień 2012 - 08:11

Jakie macie podłogi w swoich salonach? Drewno czy panele? A może jeszcze coś innego? Co się najlepiej sprawdza przy małych dzieciach?
W wakacje bierzemy się za remont salonu, zmieniamy też podłogi, bo mieliśmy tam tanie panele z marketu i wyglądają już strasznie. Potrzebuję czegoś naprawdę trwałego, bo wiadomo jak to przy maluchach, ciągle coś spada, coś się wyleje, ciąganie zabawkami po podłodze, itp. Macie jakieś propozycje?

#2 Ania Piernikarczyk

• Administratorzy
  • 2537 postów
  • (11051 Cegiełek)

Napisano 24 kwiecień 2012 - 10:35

No my od miesiąca mamy elastyczną podłogę - imitacja ciemnych desek, wygląda bardzo ładnie i jest idealna jeśli chodzi o małe dzieci. Wcześniej mieliśmy jasną wykładzinę dywanową, masakra przy moich dziewczynach.
FotoAnia.pl - fotoblog ze zdjęciami dzieci i fotografią produktową
Krajtroter.pl - turystyczna karta rabatowa
e-parkrozrywki.pl - strona o rodzinnych parkach rozrywki

#3 Lidka

• Użytkownicy
  • 23 postów
  • (23 Cegiełek)

Napisano 25 kwiecień 2012 - 12:20

Wszyscy teraz zachwycają się nowym trendem jakim jest podłoga bambusowa, osobiście nie rozumiem tego zachwytu, ja jestem zwolenniczką, starego dobrego dembu, który według mnie jest wytrzymalszy, dobrze znosi kontakt z dziećmi, a na domiar wygląda cudnie, więc osobiście polecam tobie na wymianę na podłogę z prawdziwego dębu, tylko nie kupuj w pierwszych lepszych marketach ;)

#4 dream00

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • (13 Cegiełek)

Napisano 25 kwiecień 2012 - 22:41

A ja rozumiem ten zachwyt bambusem - jest łatwy w utrzymaniu, nie rysuje się praktycznie wogóle, wygląda nadzwyczaj stylowo. Mogę to potwierdzić, gdyż sama posiadam go w sypialni ;)
Wydaje mi się że do salonu też powinien być ok, w sklepie nawet powiedziano nam, że sprawdza się też w łazienkach, gdzie przecież panuje duża wilgoć, coś się wylewa, chlapie itd. Świadczy to o tym że naprawdę bambus dużo jest w stanie znieść bez widocznych śladów ;)

#5 agatka190

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • (2 Cegiełek)

Napisano 26 kwiecień 2012 - 10:43

Ja tam też jestem z tych zachwycających się bambusem :p mam go w salonie, wygląda wspaniale. Zawsze wszyscy znajomi zachwycają się naszą podłogą. Mamy taką : http://multiprodukt....25x1830-mm/1670 . I przy dzieciach sprawdza się świetnie, choć w pokoiku dziecięcym mam panele korkowe, bo wyciszają i zatrzymują ciepło - też bardzo fajnie wyglądają.

#6 laciata

• Użytkownicy
  • 64 postów
  • (61 Cegiełek)

Napisano 26 kwiecień 2012 - 16:55

Ja polecam do dziecięcego pokoju podłogę korkową, ponieważ ma fajne właściwości. Jest cicha, także nie słychać tupania i posiada pewną elastyczność. Jeśli to małe dzieciaczki to można jeszcze dodatkowo podłogę wyłożyć puzzlowymi piankami, tylko że szybko się niszczą. W Multiprodukcie oprócz polecanych przez was bambusów są też korkowe podłogi. Ceny są niezłe także wydaje się że to dobra oferta.
mistrzowieszeptow.pl

#7 sikoreczka

• Użytkownicy
  • 47 postów
  • (44 Cegiełek)

Napisano 27 kwiecień 2012 - 08:17

Ania, ja też do niedawna miałam u dzieci w pokoju wykładzinę, koszmar jakiś, prałam ją na okrągło aż w końcu wyrzuciłam,bo już patrzeć na nią nie mogłam.

agatka, bardzo fajnie ten bambus wygląda, tylko ja wybrałabym coś ciemniejszego ;)
A powiedz, jak się pielęgnuje taką podłogę? Dużo zachodu przy tym?

#8 agatka190

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • (2 Cegiełek)

Napisano 27 kwiecień 2012 - 10:56

Do parkietu bambusowego można stosować wszystkie dostępne w handlu lakiery, woski i oleje do parkietów (przeznaczone do innych rodzajów drewna). Tak więc czyszczenie bambusa jest tak samo łatwe jak każdej innej podłogi.
W tym sklepie co podałam link do mojej podłogi, mają też duży wybór ciemnego bambusa i ceny też atrakcyjne.

#9 Lidka

• Użytkownicy
  • 23 postów
  • (23 Cegiełek)

Napisano 27 kwiecień 2012 - 18:57

Z dębem można kombinować do woli, ale z taką korkową podłogą ? Czy da radę z takową coś pozmieniać, na własny sposób wystylizować ?

#10 laciata

• Użytkownicy
  • 64 postów
  • (61 Cegiełek)

Napisano 28 kwiecień 2012 - 15:32

Dobre pytanie :) Korek ma tę tendencje że nie jest jednolity, jak to ma miejsce przy parkietach PVC. Sama zobacz jak przykładowo to wygląda. Z jednego odcienia raczej niemożliwa jest stylizacja, ale jeśli masz dryg i dobry smak możesz coś pokombinować z odcieniami zbliżonymi.

Dołączona grafika
mistrzowieszeptow.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
28065 użytkowników,
589 artykułów,
343951 postów.
1407 ubrań,
1092 przepisów,
163 wnętrz,

Newsletter

Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!
Kliknij by zobaczyć nasz newsletter.

19,90 zł
50,00 zł
2,00 zł

Ostatnio na forum

Ze świata

Miley Cyrus wywołała gniew katolików wykorzystując do promocji zdjęcie papieża Franciszka.
"Mad Max: Na drodze gniewu" okazał się ulubionym filmem dziennikarzy.

Super Domek
Super Domek - kobiecy portal - 2006
Lukana Łukasz Piernikarczyk