Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

Maszyna ŁUCZNIK co, gdzie i jak ?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 KuchciK

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 26 styczeń 2007 - 15:12

Witam. Wykopałem z szafy taką maszyne i chciałem sobie na niej poszyć, ale nie wiem w ogóle jak sie do tego zabrać. Nie wiem nawet jak nawlec na to nitke Moze ktos pokazal bym, mi na jkis obrazkach czy cos jak nawlec ta nitke a dalej to moze sobie jakos poradze

#2 uchta

• Użytkownicy
  • 49 postów
  • (49 Cegiełek)

Napisano 27 styczeń 2007 - 21:55

Jest to łucznik 451. Bardzo popularna maszyna. Ma ścieg prosty i zygzak, ( jak jest ustawiona dźwignia na górze na 1) lub sciegi potrójne prosty i zygzak jak ustawisz dźwignię na 2.
Z przodu masz 2 dźwidnie:
1/ z lewej szerokości zygzaka-jak chcesz szyć ściegiem prostym to nastawiasz na "0"
2/z prawej dźwignia położenia igły( 3 pozycje : lewa, środkowa, prawa)
Masz jeszcze pokrętlo długości sciegu ( czarne kólko) i obok dźwignię szycia przód -tył
Nawlekanie jest proste:
1/prowdnik nici na górnej pokrywie z tyłu
2/ prowdnik nici na górnej pokrywie z przodu
3/ naprężacz ( od prawej do lewej od spodu- uwaga nitka głęboko w talerzykach i pracuje sprężynka)
3/ podciągacz od prawej do lewej
4/ prowadnik z przodu maszyny na dole korpusu (nad igielnicą- koło żarówki)
5/prowadnik na uchwycie igły ( na igielnicy)
6/ oczko igły od przodu ( uwaga czy jest prowidłowo igła założona- płaskim do tylu maszyny)
7/ naprażacz nastawić na 3-5
8/ włożyć szpulkę z nićmi do bębenka
9/ włożyc bębenek
10/ wyciągnąc nitkę z bębenka ( przez obrót kołem ręcznym - igła wyciągnie nitkę)
11/ podłożyć tkanine , opuścić stopkę, wybrąc ścieg i .. miłego szycia,
Pozdrawiam
uchta

#3 youna

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 10 marzec 2008 - 09:54

Witam, mój chłopak ma bardzo podobną maszynę firmy Łucznik (z szafką), dodam długo nieużywaną. Ponieważ jego mama jest w szpitalu, postanowiłam mu pomóc w skróceniu zasłon. Ja szyłam na starej maszynie Veritas bez problemów. Łucznik zaskoczył mnie:
1. nie da się swobodnie przesuwać dźwigni wychylenia "zygzaka" - z oporem, w niektórych położeniach igły (oczywiście zawsze powyżej płyty)
2. dźwignia położenia igły właściwie nie do ruszenia (L,S,P)
W momencie uruchomienia maszyny dźwignia 2. sama przeskakuje z hukiem np. pomiędzy S i P. Co jest nie tak? Czy coś się zablokowało? Została naoliwiona, ale to nic nie zmieniło. Pomóżcie proszę! Sprawa jest bardzo pilna

#4 darwit

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • (10 Cegiełek)

Napisano 11 czerwiec 2008 - 15:42

Polecam serwis - Tarnowskie Góry, Piastowska 6, tel (32)-768-99-14. Można wysłać maszynę, naprawią i odsyłają. I jest gwarancja na naprawę.

#5 relinka

• Stali bywalcy
  • 614 postów
  • (603 Cegiełek)

Napisano 21 czerwiec 2008 - 21:55

Uwaga - nitka idzie! oczywiście tylko górna

1 - przez dziurkę
2 - pomiędzy, musi "wleźć" między tarcze, które ja mam ustawione np. na 4 i być pod takim śmiesznie wygiętym drucikiem wystającym z lewej strony jakby z tarczy (przynajmniej ja w mojej tak mam)
3 - znów przez dziurkę
4 - zahaczyć za takie oczka (w moim łuczniku są dwa - jedno pod dugim), nie wiem i nie widzę ile ich masz
5 - przez igłę

#6 karampuk17

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 17 sierpień 2008 - 09:21

Witam,

Przymierzam się do zakupu 1. w życiu maszyny do szycia.
Chciałabym zeby była w miarę niedroga i nie była tzw badziewiem
Wiem, ze dużo bym chciała ale myślę, że Wy możecie mi coś w tej kwestii podpowiedzieć.
Dodam, że to ma być zwykła maszyna do szycia a nie np konkretnie do haftu.
Jeszcze jedno-co sądzicie o maszynach współczesnych łucznikach?Słyszałam, że są coraz gorszej jakości?To prawda?
Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

#7 karampuk17

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 20 sierpień 2008 - 19:04

Przykro mi, że nikt nie odpowiedział...cóż...

#8 ludwika75

• Stali bywalcy
  • 2199 postów
  • (2154 Cegiełek)

Napisano 20 sierpień 2008 - 22:32

No szkoda... ja nie pomogę ja mam starego 15-letniego Łucznika jak już pisałam nie raz Mimo że sprawuje się dobrze, planuję zakup nowej maszyny i nie spoglądam w ogóle na Łuczniki z powodu ich złej opini obecnie. Ten który mam był przez te lata tylko raz na czyszczeniu i regulacji ...

#9 relinka

• Stali bywalcy
  • 614 postów
  • (603 Cegiełek)

Napisano 21 sierpień 2008 - 07:47

Brak odpowiedzi wynika z tego, że większość z nas też się w tym temacie waha i nie potrafimy jednoznacznie stwierdzić "To właśnie ta jest dobra", przeczytaj sobie cały wątek viewtopic.php?f=9&t=12&start=150 i zobaczysz, że mało kto tu jest zdecydowany na konkretny model

#10 karampuk17

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 21 sierpień 2008 - 08:24

Thx już myślałam, że jestem niewidzialna
faktycznie to trudny wybór
Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie