Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

Szycie Lambrekinu

1404 odpowiedzi w tym temacie

#534 sylwiajas

• Stali bywalcy
  • 1575 postów
  • (1349 Cegiełek)

Napisano 29 marzec 2009 - 19:31

Nooo imienniczko super ,zwłaszcza ta niebieska i uklad pokoju mam chyba podobny nie wiem , bo mój długi na 5 metrów ,ale wąski tak samo i grzejniki i rury w tym samym miejscu ... i komputer też mam tylko po lewej...

#535 akaia123

• Stali bywalcy
  • 112 postów
  • (618 Cegiełek)

Napisano 29 marzec 2009 - 21:21

CYTAT("Sylwia 66":2e052o5y)
Witam was wszystkich na tym forum. Ja też zaczęłam przygodę z szyciem firan, wklejam dwie, które uszyłam teraz chciałabym sobie uszyć lambrekiny z układanymi fałdami tylko nie wiem jak sie za to zabrac. Bardzo dziekuję za wskazówki. jakoś nie udaje mi sie dołączyć zdjęć

Ślicznie wyszedł Ci biały żabocik.Niebieska firanka jest też bardzo ciekawa i oryginalna.Ostatnio szyłam trochę firanek z zakładkami.Prześlę Ci wzory na maila.

#536 ludwika75

• Stali bywalcy
  • 2199 postów
  • (2154 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 06:21

CYTAT("akaia123":bln262oh)
CYTAT("Sylwia 66":bln262oh)
Witam was wszystkich na tym forum. Ja też zaczęłam przygodę z szyciem firan, wklejam dwie, które uszyłam teraz chciałabym sobie uszyć lambrekiny z układanymi fałdami tylko nie wiem jak sie za to zabrac. Bardzo dziekuję za wskazówki. jakoś nie udaje mi sie dołączyć zdjęć

Ślicznie wyszedł Ci biały żabocik.Niebieska firanka jest też bardzo ciekawa i oryginalna.Ostatnio szyłam trochę firanek z zakładkami.Prześlę Ci wzory na maila.

Czy ja też mogę prosić o wzory, nadal nie zabrałam się za firankę dla mamy aż wstyd się przyznać.

#537 mrore

• Użytkownicy
  • 23 postów
  • (31 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 11:53

Akaia123 ja tez poprosze o szablony na mój email mrore@tlen.pl
Szukam szablonu na muszlę asymetryczną.Może któraś z Was umie to rozgryżć, bo ja to laik jestem ale z chęciami(hi...hi...).Powiedzcie te miary są w cm.Czyli z takiego wykroju mam fale na 90 cm. Dobrze to rozumiem

#538 mrore

• Użytkownicy
  • 23 postów
  • (31 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 12:02

Ale teraz nie wiem czy ten drugi bok ma być ścięty pod skosem czy na prosto.A chcę uszyć coś takiego

Proszę o pomoc

#539 Arisa

• Użytkownicy
  • 59 postów
  • (63 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 13:47

Akaia123 czy ja też mogę prosić szablony mak104@wp.pl
A może wiesz też jak uszyć taki wachlarz?

Załączone pliki

#540 terkul52

• Stali bywalcy
  • 4212 postów
  • (4298 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 14:02

Mrore te szkice są w milimetracz i to jest asymetryczna woda na bardzo dużą ścianę. Ty z pewnością nie potrzebujesz aż takiej dużej. W tym co chcesz uszyć oba boki powinny być cięte pod skosem wtedy się lepiej układają fale. Najlepiej wymierz metodą sznureczkową swój karnisz. Przyczep do karnisza 2 sznurki tak żeby zwisały w kształcie Twojego zaplanowanego lambrekinu. Zmierz oba proste odcinki karnisza (węższy i szerszy ) tam gdzie będzie udrapowana tkanina i ten pusty w środku gdzie zwisa. Te wymiary przenieś na brzeg deski do prasowania i zaznacz szpilkami. Zmierz jeszcze średnią wysokość draperii (odcinek między oboma zawieszonymi na karniszu sznurkami - mniej więcej pośrodku ). Ta wysokość pomnożona przez 2 - 2,5 to będzie wysokość trapezu na formę Twojej wody. Dolny i górny sznurek to podstawy trapezu. Teraz tylko upinasz materiał do deski w/ zaznaczonych szpilkami miejs, robiąc fałdy pod skosem po jednej i drugiej stronie draperii. Po tej stronie gdzie węziej, bok trapezu powinien być ścięty pod większym kątem niż ten z szerszęj strony wody. Możeszteż zmniejszyć wysokość formy po tej węższej stronie. Zobaczyszjak się ułoży na desce i sama zdecydujesz jak Ci będzie lepiej wyciąć.

#541 akaia123

• Stali bywalcy
  • 112 postów
  • (618 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 16:53

CYTAT("Arisa":2292b5fn)
Akaia123 czy ja też mogę prosić szablony mak104@wp.pl
A może wiesz też jak uszyć taki wachlarz?

Wieczorem postaram się wkleić na forum jakieś"pomoce dydaktyczne" firankowo-zakładkowe.
Szyłam już takie wachlarze.Jest to prostokąt,który jest obszyty na górze i bo bokach lamówką lub szerszym paskiem np. z kontrastowego materiału.Ja często wykorzystuję do obszycia boków taftę wszywając ją "tunelowo",wtedy w ogóle nie widać szwów.Jest to trochę skomplikowane,zwłaszcza przy długich ekranach,ale efekt jest bardzo dobry.Jak oblicza się ilość materiału potrzebnego na uszycie takiego ekranu z wachlarzem.Spróbuję to wytłumaczyć na przykładzie. Jeżeli chcesz,żeby gotowy wachlarz był o wymiarach 40 x 100 cm,to musimy wykroić prostokąt :40 x 154 cm-z czego 40 cm, to szerokość ekranu.A długość / 154 cm / obliczam:
szerokość na pół /40 :2= 20 / - to jest promień wachlarza.Od długości końcowej odejmuję promień,czyli 20,no i wychodzi mega_shok.gif cm prostej części ekranu. Następnie trzeba dodać ilość potrzebną do uszycia dolnej części-wachlarza.Zakładając,że będzie miał 6 sekcji,to 6 x 12 cm= 72 cm / 10 cm to odległość pomiędzy pręcikami plus 2 cm,z którego robimy tunel na pręciki / .Dodajemy jeszcze ok.2 cm na dodatkowy,najniższy tunel.Teraz obszywamy boki i górny brzeg lamówką lub innym materiałem.Następnie mega_shok.gif cm od góry robimy pierwszy tunel - po szerokości ekranu, 1o cm niżej - następny i tak -aż do dołu prostokąta.Wychodzi 6 tuneli + dolny.W tunele wkładamy pręciki, które, oprócz pierwszego od góry , przełamujemy na pół.Robimy teraz harmonijkę - podciągając od dołu,przez środek -w miejscu przełamania pręcików-do najwyższego pręta.Teraz delikatnie zszywamy to złączenie - wieszamy ekran z wachlarzem na karniszu,robimy zdjęcie i wklejamy na forum.Można zakamuflować miejsce zszycia wachlarza jakimś kwiatkiem.Powodzenia.

#542 umironczuk

• Stali bywalcy
  • 528 postów
  • (518 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 21:00

Cześć
czy mogę poprosić tez o szablony na lambrekin
umironczuk@yahoo.pl

#543 akaia123

• Stali bywalcy
  • 112 postów
  • (618 Cegiełek)

Napisano 30 marzec 2009 - 22:48

Kiedy zaczynałam przygodę z lambrekinami,próbowałam szyć wg szablonów.Szybko jednak odrzuciłam ten sposób.Można było pogubić się przy obliczeniach.Zostawiłam więc szablony dla fachowców z prawdziwego zdarzenia,a taka amatorka jak ja, ciągle stosuje metodę "łopatologiczną"- i na tym najlepiej wychodzę.Owszem, lubię analizować nowości,ale zawsze je przekładam na swoje sposoby.Tak jest też z zakładkami.Kiedy mi tylko czas pozwoli,a pozwala dość rzadko,"wpadam" na rosyjskie stronki sinkę i Molkę- prawdziwe kopalnie firankowych pomysłów! To stamtąd wklejam te przykłady dla Was.Tak,jak Terkul,najczęściej wykorzystuję przy szyciu kilka "pomocy dydaktycznych":ołowiankę,długi pręt obszyty materiałem / zamiast deski do prasowania/, na którym modeluję swoje lambrekiny,metr krawiecki,maszynę do szycia,kilka pomysłów i chęci!Czekam jeszcze na jeszcze jedną, niedawno zamówioną pomoc-aparat fotograficzny!
Mam problemy z załącznikami-ciągle wyskakuje informacja o przekroczeniu max. przestrzeni na dysku!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
17834 użytkowników,
562 artykułów,
50367 postów.
1399 ubrań,