Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

szycie firan

24 odpowiedzi w tym temacie

#11 bacha

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • (4 Cegiełek)

Napisano 10 luty 2006 - 18:36

Do ruryk. Zrozumiałam ! Jutro biorę się do wykonania , jaki będzie rezultat napiszę .Dzięki za szkolenie. Bacha

[ Dodano: 2006-02-13, 16:43 ]
Witam wszystkich.Muszę zakomunikowac , że takie beztalencie jak ja uzyło firankę wyciętą w łuk .Dzięki wszystkim za pomoc szczególnie Ruryk . Bacha

#12 ponitka

• Użytkownicy
  • 85 postów
  • (85 Cegiełek)

Napisano 02 kwiecień 2006 - 08:36

Ostatnio w moim domu jest mniej firanek. Wieszam w oknach ażurowe chusty, bambysowe rolety. Ostatnio uplotłam firankę ze sznurka sizalowego i wiklinowych patyczków

#13 basik

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 17 czerwiec 2006 - 16:35

cześć! Dołączyłm do Was dopiero wczoraj, nawet nie myślałam że istnieje taka strona, baaaardzo lubie różnego rodzaju robótki ręczne, korzystam z wykrojów BURDY, ale mam problem, bardzo podobają mi się takie drapowane zasłony, "kółka" ,"podciągane"?
Bardzo bym je chciała uszyć ale nie wiem jak się do tego zabrać.
Prosze pomóżcie!!!!!

#14 elka18

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 18 lipiec 2006 - 18:54

Witam! Proszę abyście pomogły mi uszyć zasłonki dekoracyjne. Kupiłam cieniutki materiał, pani w sklepi poradziła mi kupić taśmę marszczącą 1:3 aby były ładnie marszczone. Już je obszyłam i teraz mam problem z tą tasmą. wychodzą z niej 3 sznureczki, czy wszystkie na raz się ciągnie żeby zmarszczyć zaslonkę? Czy taśmę należy przyszyć dwoma szwami, wyżej i niżej? Chciałabym aby zasłoka była po lewej stronie okna a na jej wierzchu i na pozostałej części okna chcę zawiesić szal, czy ten szal i zasłonka mają być przyszyte razem do taśmy? Pozdrawiam Ela

#15 wenus28

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 21 sierpień 2006 - 09:28

CZEŚĆ
Jestem tutaj nowa ale mam prośbe , uparłam sie troche i postanowiłam zrobić sama lambrekin ale nie mam zielnoego pojęcia jak zrobić wykrój. Wiem że napewno szyje sie go z trapeza ale dalej nie wiem jak ??? Pomóżcie Dzięki

[ Dodano: 2006-08-28, 13:21 ]
Witam wszytkich
PO długich poszukiwaniach wykroju lambrekina wiem tylko tyle że szyje sie go z trapezu , ale dalej mam obawy co do wysokości bo w zasadzie chciałabym aby opadał na okno na jakies 30cm i niewiem jaka mam skroic wysokośc trapecy cz tak jaki jest materiał czyli 1,4 czy mniej ??? pomóżcie .

Pozdrawiam Kaska

#16 12vivi

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (23 Cegiełek)

Napisano 05 styczeń 2007 - 18:16

Hej! jestem tu nowa, bardzo bym chciała uszyć lambrekin, pólkole takie pozmarszczane jakby fale wodne, ale nie wiem jak to ma być wykrojone aby było dobrze. Niech ktoś mi pomoże, może ruryk byś mi pomogła?Bardzo mi zależy, proszę.Jak to wykroić,aby było dobrze. Pozdrawiam!!! Z góry dziękuję. 12vivi

#17 ili

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 07 styczeń 2007 - 13:19

Witam serdecznie.
Też jestem nowa na tym forum i również poszukuję wykroju na lambrekin typu woda. Kiedyś powiedziano mi, że szyje się go z trapezów, zrobiłam więc próbę i tylko popsułam materiał. Fale nie układają mi się dekoracyjnie, przy górnych brzegach robią się natomiast nieefektowne fałdki. Być może źle tnę materiał. Nie wiem też czy krojąc trapez dół podcina sięw półokrąg czy nie. Proszę poradźcie jeśli wiecie jak coś takiego wykonać. Będę bardzo wdzięczna za poradę.

#18 Elmira

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 08 luty 2007 - 23:09

Witam jestem też nowa. Wejdz na www.season.ru/sovety/sew with us/zan lambr.html tam widziałam opis.

#19 izusia2908

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 28 lipiec 2007 - 14:23

witam jestem tu nowa.nie umiem szyc bo nie jestem krawcowa ale chce sie nauczyc uszyc firanke taka jak ta:http://www.allegro.pl/item216779984_komplet_firany_zaslony_250_x_500_lublin.html
czy ktos moze mi pomoc:jak obliczyc ile potrzeba materialu i wogole jak uszyc cos takiego??bardzo prosze o pomoc.to ma byc prezent dla mpjej mamy

#20 czeremcha2

• Użytkownicy
  • 72 postów
  • (72 Cegiełek)

Napisano 28 lipiec 2007 - 16:30

Firanka - żaden problem - długość od karnisza do podłogi, szerokość - 2 razy szerokość okna, obszywasz boczne brzegi, na górę przyszywasz taśmę marszczącą lub układającą w fałdy /tylko upewnij się, że sprzedadzą ci taśmę marszczącą 2:1, czyli z 2 metrów przed ułożeniem fałd otrzymasz 1 metr bieżący po ułożeniu/.

Zielone zasłony są moim zdaniem trzyczęściowe. Prawy brzeg - szyty jak firanka, lewy - tak samo, tyle że dół podcięty na skos i wykończony.

Góra uszyta wg tego opisu: http://tnij.org/lambrekin-w-faldy

Jeśli będziesz miała problemy z rozgryzieniem opisu - pisz!

Ania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

KURS KROJU I SZYCIA
Profesjonalny
Opisany "krok po kroku"
1069 kolorowych zdjęć!
Kompletny
Dostępny online
W Twoim domu!
Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie