Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

program do przygotowywania wykrojów

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hania

• Użytkownicy
  • 235 postów
  • (240 Cegiełek)

Napisano 07 luty 2006 - 11:13

Witam wszystkich,

Słuchajcie, jest jakiś program, który sam przygotowuje wykroje, tzn. wpisujecie tam swoje wymiary, wrzucacie zeskanowany projekt, a program sam przetwarza i drukuje wykrój. Potem wystarczy tylko wyciąć i przyłożyć do materiału. Jest to bardzo pomocne. Podobno w odzieżówkach już korzystają z takiego programu. Czy wiecie może, jak on się nazywa?? Wiem, że w Polsce jest 2 dystrybutorów tego programu. Kiedyś szukałam go (i znalazłam to forum ) i jedynie, co udało mi się znaleźć to jakiś Grimp i Grafis, ale nie znalazłam dystrybutorów. Udało mi się znaleźć też firmę Lectra i mam zamiar się z nią skontaktować, by dowiedzieć się, czy u nich coś takiego też jest i w jakiej cenie.
Jeśli coś wiecie na ten temat, dajcie znać. A może foxtrot ma rozeznanie i coś podpowie??

Pozdrawiam

#2 foxtrot

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • (54 Cegiełek)

Napisano 07 luty 2006 - 11:42

#3 Hania

• Użytkownicy
  • 235 postów
  • (240 Cegiełek)

Napisano 07 luty 2006 - 12:03

Bo widzisz foxtrot, o czymś takim dowiedziałam się od dziewczyny, która chodziła ze mną na kurs. Chce studiować w kierunku projektowania odzieży, więc interesuje się takimi nowinkami. Kupiła w EMPIK-u "Świat mody" i tam znalazła taką informację. Ja już tego numeru ŚM nie zdobyłam. Prosiłam ją o podanie strony internetowej obu dystrybutorów, ale nie podała, a na moje telefony nie odpowiada. Bardzo nieładnie z jej strony. Powiedziała też, że jest jakaś strona, na której po pokazach mody zamieszczane są całe kolekcje i można sobie jakąś wybrać, poczytać, jak została przygotowana, dopasować ją do siebie. Z czegoś, niestety już nie pamiętam, z której opcji, już skorzystała, wrzuciła swoje wymiary i wykrój wydrukował się na 24 kartkach. Potem tylko cięła po tych liniach i przyłozyła do materiału. Jest to bardzo ciekawe i ułatwiające pracę nad wykrojami. Stąd mnie to tak zainteresowało.
Jeśli coś wiesz, podziel się z nami informacją, nie tak jak ta dziewczyna, która wszystko zatrzymała dla siebie.

Pozdrawiam

#4 foxtrot

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • (54 Cegiełek)

Napisano 07 luty 2006 - 12:28

#5 ponitka

• Użytkownicy
  • 85 postów
  • (85 Cegiełek)

Napisano 02 kwiecień 2006 - 08:39

Może dało by się znaleźć namiary na ten program w wydawnictwie Burdy i innych wykrojowych gazet

#6 justinelobos

• Użytkownicy
  • 35 postów
  • (34 Cegiełek)

Napisano 06 kwiecień 2006 - 09:41

hej. od roku czasu mieszkam w angli i wydaje mi sie ze widzialam w tutejszych gazetach o szyciu reklamy o programach komputerowych. nie jestem dokladnie pewna czy o takie wam chodzi. sprawdze to na weekend bo gazetki mam u rodzicow mojego chlopaka ,damn wam znac jak tylko cos znajde. pozdrawiam

[ Dodano: 2006-04-07, 11:38 ]
hej. znalazlam program z ktorym mozna projektowac ubrania do szycia i do robienia na drutach. jest tam demo wiec mozna dokladnie zapoznac sie z programem co i jak. cena 150 funtow. program jest na stronie www.softbyte.co.uk. powodzenia i prosilabym opinie na temat tego programu( jestem poczatkujaca w szyciu wiec nie moge duzo powiedziec czy ten program jest dobry czy tylko strata pieniedzy i czasu.)
pozdrawiam

#7 ela75

• Użytkownicy
  • 340 postów
  • (337 Cegiełek)

Napisano 23 kwiecień 2006 - 11:14

ja znalazlam coś takiego:

http://www.softkey.pl/catalog/program.php?ID=12110

#8 SirSic!K

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 31 lipiec 2006 - 11:44

Znalazlem ten program na emulu. Jak sciagne i bedzie kogos interesowac to piszcze PW.

#9 doti

• Użytkownicy
  • 78 postów
  • (78 Cegiełek)

Napisano 31 lipiec 2006 - 15:06

że się tak wtrącę... prawdopodobnie macie racje, ale program do którego się skanuje projekty i on sam wylicza i drukuje formę to bajka... jestem fanatykiem komputerowym i to inteligentne maszyny ale nie do tego stopnia. Taki program istnieje ale ma w sobie wbudowanych kilka podstawowych projektów, reszte pewnie mozna by dokupić ale napewno skanowanie odpada napewno było by to dużo wygodniejsze ale ja szczerze mowiąc wole dawne techniki szycia, ostatnio pokupowałam na allegro kilka książek z lat 70-tych z techników odzieżowych, i moim marzeniem jest aby nauczyć się samemu robić formy tak jak to kiedyś robiły krawcowe... także śledzę uważnie wasze poczynania dziewczęta może sama się skusze choć w tym fachu wole tradycjonalizm

#10 Hania

• Użytkownicy
  • 235 postów
  • (240 Cegiełek)

Napisano 31 lipiec 2006 - 15:20

Doti, jakiś program jest, bo dziewczyna, z którą się kursowałam nawet próbowała i powiedziala, że to świetna sprawa - ale może trochę nagięła prawdę, bo kilka razy się przekowanłam, że wręcz mijała się z prawdą

Poza tym znalazłam firmę Lectra, u ktorej takie programy są. Nawet wysłałam im maila z zapytaniem, czy mają jakąś wersję demo i czy w ogóle jest coś takiego (np. uproszczony) dla odbiorców indywidualnych, czy tylko dla zakładów przemysłowych - nawet nie zadali sobie trudu, by mi odpowiedzieć.

Ja też stosuję tradycyjną metodę, czyli: miarka, arkusz papieru, krzywiki, linijki, ołówek, gumka ... i nie widzę upływu czasu, potrafię siedzieć tak godzinami, dopóki nie dopracuję formy według własnego zamysłu. A wtedy jest największa satysfakcja.
(W uszytych przez siebie kostiumach pojawiam się nawet na rozmowach kwalifikacyjnych. Przy najbliższej okazji sptrykne im fotkę i załaczę na forum)

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
15913 użytkowników,
560 artykułów,
49994 postów.