Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

pokrowiec na krzesło

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 grazia

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 29 wrzesień 2008 - 08:41

czy posiada ktoś wykrój pokrowca na krzesło, albo jakieś pomysły jak przybrać krzesło, aby dzieci nie zbrudziły a zarazem krzesło wyglądało ładnie - prosze o porady?? Z góry serdecznie dziękuję

#2 grazia

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 03 październik 2008 - 07:56

proszę bardzo o pomoc

#3 asik

• Stali bywalcy
  • 166 postów
  • (169 Cegiełek)

Napisano 03 październik 2008 - 11:21

Ja w necie znalazłam coś takiego:

http://img402.imageshack.us/my.php?image=img169vg8.jpg

W domu coś powinnam mieć, to spróbuję ci zeskanować i ewentualnie podałabyś mi maila to bym ci wysłała.
Ale musiałabym poszukać

#4 asik

• Stali bywalcy
  • 166 postów
  • (169 Cegiełek)

Napisano 03 październik 2008 - 20:31

Znalazłam dwa wykroje na krzesła i zeskanowałam je, podaj mi maila a ci je wyślę na pocztę

Mam jeszcze materiały jak uszyć poduszki na krzesła jeżeli jesteś zainteresowana to napisz to też zeskanuję .

#5 grazia

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 06 październik 2008 - 13:53

CYTAT("asik":3kc5g3i3)
Znalazłam dwa wykroje na krzesła i zeskanowałam je, podaj mi maila a ci je wyślę na pocztę

Mam jeszcze materiały jak uszyć poduszki na krzesła jeżeli jesteś zainteresowana to napisz to też zeskanuję .

Oj kochana jesteś asik, bardzo Cię proszę o te skany i na poduszki - jak mogę na graziaptaszkowska@interia.pl

#6 asik

• Stali bywalcy
  • 166 postów
  • (169 Cegiełek)

Napisano 06 październik 2008 - 19:41

wysłałam ci grazia te skany, jak cos jeszcze znajdę to zeskanuję i wyślę
Mam nadzieję ze ci się to przyda i te materiały będa ci pomocne

#7 morgo

• Stali bywalcy
  • 1950 postów
  • (1859 Cegiełek)

Napisano 07 październik 2008 - 11:00

Posiadam segregator pt. Coś z niczego. O ile pamiętam powinno tam być cos na temat pokrowcy na krzesła i poduszek.
Nie chciałabym popełniac samowolki, więc pytam czy mogę te materiały przesłac na podany wcześniej mail???

#8 grazia

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • (15 Cegiełek)

Napisano 08 październik 2008 - 07:39

CYTAT("morgo":3masmivh)
Posiadam segregator pt. Coś z niczego. O ile pamiętam powinno tam być cos na temat pokrowcy na krzesła i poduszek.
Nie chciałabym popełniac samowolki, więc pytam czy mogę te materiały przesłac na podany wcześniej mail???

Oj byłabym wdzięczna - i z góry bardzo dziekuję - z pewnością sie przyda. Potrzebuję tych pokrowców bo w domu małe dzieci co lubia brudzić - jak to dzieci -a chce ochronić krzesla.

#9 morgo

• Stali bywalcy
  • 1950 postów
  • (1859 Cegiełek)

Napisano 08 październik 2008 - 10:44

ok - to dzisiaj poprzegladam ten segregator i w nocy postaram sie to poskanować.
U mnie też dzieci. Co prawda tylko jedno małe, a drugie średnie - ale nie wiem które z nich jest bardziej brudzące.....

Co do poduszek to najprostrzy sposób to odrysować kształt siedzenia krzesła - skroić go z zapasami na szwy- 1 raz (wierzch). Na spód skroić drugi raz, ale z rozcięciem po całej szerokości - gdzieś tak w połowie i w miejscy przecięcia z naddatkami około 3-4 cm Tak aby przy zszywaniu te naddatki na siebie nałożyć (rozcięcia oczywiscie nie zszywać bo to miejsce do zdejmowania pokrowca. Po obwodzie oczywioście tak jak w wierzchniej części dodac naddatki na szwy. No i dotego pasek szerokości wypełnienia (np gąbki) + naddatki na szwy. I to pozszywać do kupy. Proponuję jeszcze w miejscy rozcięcia na wkładanie wypełnienia doszyć troczki, tak aby te podusie można było zawiązać pod krzesłem. W ten sposób nie będą się przesuwać ani spadać, a będzie je można spokojnie prać. Z gąbkąw środku niby też można prać, ale w tedy zanim wyschną krzesła zostają bez ochrony. A tak wystarczy dwa komplety pokrowcy i po sprawie. O czywiście można je przyozdobić według uznania - nawet falbana do ziemi jeśli ktoś lubi zakryte nogi......

#10 morgo

• Stali bywalcy
  • 1950 postów
  • (1859 Cegiełek)

Napisano 15 październik 2008 - 16:13

Znalazłam materiały tylko na pokrowiec.
Już sa wysłane. Daj znać czy doszły, zebym mogła wykasować je ze swojego dysku. Pliki sa bardzo obszerne bo zależało mi na dobrej jakości ( w sumie 20MB). gdybyś miała jakieś trudności też daj znać to je zmniejsze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

KURS KROJU I SZYCIA
Profesjonalny
Opisany "krok po kroku"
1069 kolorowych zdjęć!
Kompletny
Dostępny online
W Twoim domu!
Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz