Skocz do zawartości

Użytkownik:
Hasło:

Peleryna - jak?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Papstein

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • (1 Cegiełek)

Napisano 14 październik 2008 - 14:55

Witam. Mam następujący problem: W grudniu planujemy szkolne przedstawienie, w którym gram rolę wampira. Do stroju potrzebna mi będzie peleryna - tu niestety zawodzą wycieczki po lumpeksach:(
W związku z powyższym jak uszyć pelerynę? Jaki materiał? Dodatkowo zaznaczam, że do dyspozycji mam tylko igły i nici.
Interesowałby mnie taki efekt:
http://www.buehnenfotos.de/musical-tanz-der-vampire.htm
intryguje mnie zwłaszcza usztywnienie kołnierza

#2 morgo

• Stali bywalcy
  • 1950 postów
  • (1859 Cegiełek)

Napisano 15 październik 2008 - 15:33

Sądząc po drugim zdjęciu to może być koło. W srodku robi sie wycięcie na szyje i rozcięcie z przodu. Jeśli nie chcesz aby schodziła sie z przodu musisz ją w szyi przymarszczyć na odpowiedniej długości i dopiero wszywać kołnierz. Jeśli chcesz mocniejsze przymarszczenie zrób większe wycięcie na szyję. Acha - długość peleryny (koła) licz od wycięcia na szyję a nie od środka koła....
Co do kołnierza To można go usztywnić na dwa sposoby. Jeden to zwykła tektura lub brystol ale peleryny nie da sie uprać. Inny sposób to wykorzystanie do tego celu plastikowej teczki na dokumenty.

#3 Yviana

• Stali bywalcy
  • 1011 postów
  • (1002 Cegiełek)

Napisano 21 październik 2008 - 21:03

O morgo krótka i rzeczowa odpowiedz!!
Yviana- Agnieszka

#4 morgo

• Stali bywalcy
  • 1950 postów
  • (1859 Cegiełek)

Napisano 22 październik 2008 - 23:37

Dzięki Yviana - udało się - ja po prostu mam za sobą kilka strojów na bale przebierańców i przedszkolne przedstawienia - dlatego tak rzeczowo. Czego ja już nie robiłam (szyłam) Królewny, księżniczki, wróżki, baletnice w sterczącej paczce, łabędzie, wiewiórki, myszki.... i nawet jedną z Witch... ze skrzydełkami z zielonych rajstop i kartek z albumu na zdjęcia (czarnych)....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Skuteczna reklama

20 tys. odsłon dziennie
na ile dni chcesz

tylko 4 zł dziennie

Społeczność

Posiadamy:
11762 użytkowników,
542 artykułów,
48806 postów.
1450 ubrań,